Acil Durum Eylem Planı Hazırlama

Acil Durum Eylem Planı Hazırlama

1.Adım:

  Acil durum eylem planı hazırlama aşamasında İlk adım olarak hesabınızdaki '' evrak çantam '' kısmına gelmeniz gerekmektedir.Burada bulunan '' ADP '' planlarım kısmından acil durum eylem planınızı hazırlamaya başlayabilirsiniz.

2.Adım:

  Bu aşamadan sonra açılan pencerede '' acil durum planı hazırla'' kısmını tıklayarak bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

3.Adım:

Bu aşamadan sonra acil eylem planı hazırlamak istediğiniz firmayı seçip eklemeniz gerekecektir.

4.Adım:

   Firma seçiminden sonra acil eylem planı hazırlamak istediğiniz firmaya ait SGK sicil numarası ,işyeri ünvanı... gibi bilgiler gelecektir.Burdan sonra yönergeleri takip ederek ilerlemeniz gerekmektedir.

5.Adım:

   Bir sonraki adımda karşınıza işyerinde meydana gelebilecek acil durumlar gelecektir.Buradan mevcut durumları seçerek bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

6.Adım:

   İşyerinde meydana gelecek acik durumlar seçildikten sonra seçtiğiniz acil durumlarla ilgili alınacak tedbirler gelecektir.Bu aşamadan sonra gerekli önlemlerden alınması gerekenleri seçerek devam etmeniz gerekecektir.

7.Adım:

  Gerekli tedbirler seçildikten sonra açılan bir sonraki adımdan acil durumda ilk aranması gereken , çalışan temsilcisi ... gibi alanlarıdoldurmanız  gerekecektir.Daha sonrasında acil durum ve ekiplerini eklemek için bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

8.Adım:

   Bu aşamada acil durum ve ekiplerini tek tek oluşturmanız gerekecektir ve oluşturduğunuz ekibi alt kısımda sıralı bir şekilde göreeksiniz.

9.Adım:

    Bir sonraki adımda ise acil durum tahliye planı için kroki ekleyebilirsiniz.

10.Adım

   Kroki ekle butonunu tıkladıktan sonra kroki başlığı eklemeniz gerekmektedir.

11.Adım:

Kroki başlığını ekledikten sonra '' düzenle '' butonunu tıklayarak kroki çizimi yapabilirsiniz.

12.Adım:

  Kroki çizim aşamasında örnek krokiler butonundan örnek kroki ekleyebilir,eklediğiniz örnek kroki üzerindeki mebvcut durumlarda değişiklik yapabilirsiniz. Ya da araçlar butonundan kare , daire ,yön ...gibi yönergeler ekleyebilirsiniz.

13.Adım

   Kroki çizim sırasında ''ekle '' butonunu tıklayarak isterseniz harita öğeleri , mimari öğeler gibi unsurlarıda krokinize ekleyebilirsiniz.

14.Adım:

   Çizmiş olduğunuz krokiyi ''kroki kaydet '' butonunu tıklayarak kaydedebilirsiniz.Son olarak programa eklenen acil eylem planını hazırlamak için ise'' kaydet ve bitir '' butonunu tıklamanız gerekecektir.

15.Adım:

   ''Kaydet ve bitir '' butonunu tıkladıktan sonra isterseniz hazırlamış olduğunuz acil eylem planını indirebilirsiniz.