Eğitim Bildirimleri

Egitim Bildirimleri

1.Adim:

Eğitim bildirimi yapmak için öncelikle işletmelerim sayfasına gitmelisiniz. İşletmelerim sayfasından eğitim bildirimi yapmak istediğiniz çalışanın ait olduğu işletmeyi bulunuz ve üzerine tıklayınız.

 

2.Adim: 

İşletmeyi seçtikten sonra açılan pencereden eğitim tutanakları yazan yere tıklamanız gerekmektedir.

 

3.Adim:

Açılan pencerede aşağıda gösterilen alandaki İBYS Eğitim Bildir alanına tıklayıp eğitim bilidrimi yapabileceğiniz sayfaya ulaşabilirsiniz.

4.Adim:

İlgili sayfaya ulaştıktan sonra firma bilgileri otomatik olarak gelmekte çalışanlar ve eğitim konuları listelenmektedirler.

-Çalışanların adını seçin bölümünden birden fazla çalışan seçebilirsiniz. Yine personel seçiminizi tamamladıktan sonra ilgili tarih bilginizi girerek , eğitim konularınıza  dakika bilgilerinizi yazmalı sonrasında da kaydet butonuna tıklamalısınız.

Yine bu alanda eğitim veren bilgileri düzenlenebilir eğer eğitimi dışardan bir eğitimci vermiş ise onun bilgileri girilebilir.

 

5.Adim:

Kaydet'e bastıktan eğitim kaydı oluşturulur ve aşağıdaki ekrana yönlendirilirsiniz. Aşağıdaki ekranda daha önce yaptığınız eğitim bildirimleri listelenir. Bakanlığa gönderilmemiş eğitim tutanakları bu ekrandan silinebilir, görüntüleme işlemi yapılabilir ve yazdırılabilir. Bu ekranda eğitim bildiriminin durumuna göre imza işlemi yapmanız gerekir. İmzalanmamış bildirimler bakanlığa gönderilmez. Evrak imzalama işlemi için İMZALA butonuna tıklayabilirsiniz.

İmzalama işlemi başarılı olarak tamamlandığında aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız.

İlgili ekranı kapattığınız anda eğitiminiz "imzalandı gönderilmeyi bekliyor." durumuna düşecektir.

Ortalama üç dakikanın sonunda kullanıcı oturumunuzu yenilemeniz durumunda eğitiminiz "Bakanlığa gönderildi. Görüntülemeniz gerekmektedir." konumuna düşecektir.

6.adım:

Yukarıda gösterilen ekranda "görüntüle" butonuna tıkladığınızda eğitim bildiriminizle ilgili bakanlıktan dönen cevabı görebileceksiniz. Eğer aşağıdaki gibi "200:İşlem Başarılı" yanıtını alıyor iseniz bildirimini yaptığınız eğitiminiz ilgili işletmesinin içerisinde "eğitim tutanakları" modülünde "bildirilen eğitimler başlığı altına taşınacaktır.

Kapat butonuna tıkladığınızda ilgili eğitimin listede gözükmediğini farkedeceksiniz. Bundan sonrası için mevcut eğitimi aşağıdaki adımları takip ederek görüntüleyebilirsiniz.

Yukarıdaki ekranda ilgili işletme için ataması bulunan diğer isg uzmanı ve işyeri hekimlerinin başarı olarak gönderilmiş eğitimlerini görüyor olacaksınız.Sorumlu müdürlerimiz de aynı ekrandan eğitim bildirimlerinin kontrolünü sağlayabilir.Her bir eğitim için "Görüntüle" butonuna tıkladığınız zaman aşağıdaki gibi ayrıntılı olarak görüntüleyebilirsiniz.

7. Adım:

Eğer imzalamış olduğunuz eğitim için bakanlık servisinden hata kodu dönmüş işe ilgili eğitimi hatayı telafi ederek tekrar bildirmeniz gerekmektedir. Hatalı eğitimlerinizi yeniden bildirdikten sonra "kaldır" butonuna tıklayarak listeden kaldırılmasını sağlayabilir , böylece daha sağlıklı bir şekilde eğitim takiplerinizi yapabilirsiniz.

En son Destek Sorumlusu- tarafından 15.9.2022 13:43 tarihinde düzenlendi.