Reçete İşlemleri

Reçete İşlemleri İle İlgili Sık Karşılaşılan Sorunlar

1. E-imzalama aşamasında kullanıcı adı veya şifre hatalı uyarısı :

 

E-reçete yazarken bu tür bir uyarı almanız durumunda ''Medula şifrenizi  '' kontrol etmeniz gerekmektedir.Bu işlemi kullanıcı panelinizde sağ üst köşeden ''Bilgilerimi güncelle '' butonuna tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz. 

 Eğer medula şifrenizi bilmiyor ya da unutmuş iseniz buradan ''Şifremi unuttum'' ve '' Yeni kullanıcı tanımla '' butonlarını kullanarak  edinebilirsiniz.

2. E-imzalama aşamasında branş kodu hatası:

E-reçete imzalama sırasında karşılaşılan bu sorun Medula Sisteminde kayıtlı olan branş kodunuz ile programımıza yazmış olduğunuz branş kodunuzun örtüşmemesinden kaynaklanmaktadır. Yine branş kodunuzu buradan TC kimlik numaranızı ve medula şifrenizi girerek ''Doktor Bilgileri'' kısmından öğrenebilirsiniz. Branş kodunuzu öğrendikten sonra programımızda sağ üst köşeden bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

3. OSGBizleme masaüstü imzalama modülü açılmıyor:

OSGBizleme'ye ait masaüstü imzalama yazılımını tıkladığınızda açılmıyor ise muhtemelen bir şirket ağına bağlısınız ve şirket ağınızdaki güvenlik duvarı yazılımımızın açılmasını engelliyor. Bu hatayı giderebilmek için firmanızın teknik personeliyle görüşerek güvenlik duvarındaki internet trafik akışının düzenlenmesini , imzalama yazılımımız ile ilgili izinlerin verilmesini rica edebilirsiniz veya İmza modülünün kurulumunu buradan yapabilirsiniz.

En son Destek Sorumlusu- tarafından 4.3.2020 23:11 tarihinde düzenlendi.