Eğitim Bildirimi Oluşturma

Eğitim bildirimi oluşturma işlemi için mobil uygulamada kullanıcı hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşağıdaki adımları izlemelisiniz.

1.Adım: Öncelikle "İşletmelerim" listesinden işlem yapmak istediğiniz işletmenizi seçmelisiniz.Eğer eğitim vermiş olduğunuz personeller mevcut personel listenizde gözüküyor ise doğrudan "Eğitim Tutanakları" butonuna tıklayabilirsiniz. ancak personelleri göremiyor iseniz öncelikle "Personel Ekleme " sayfamızı ziyaret ediniz.

2.Adım: Açılan ekranda ilgili işletme için daha önce IBYS sistemine başarı bir şekilde kayıt etmiş olduğunuz eğitimleri görürsünüz ve onları görüntüleyebilirsiniz. Eğitim bildirimi oluşturmak için "İBYS Eğitim Bildir" butonuna tıklayınız.

3.Adım: Sonraki adımda ilgili ekranda gerekli alanları doldurmanız gerekmektedir. Öncelikle eğitim tarihinizi , eğitim yerinizi ve şeklinizi seçtikten sonra eğtime dair konu ve kişi seçimi yapmalısınız.

Eğitim Konusu Seçme: Eğitim konuları ifadenin hemen yanında yer alan "+" işaretine tıkladığınızda konular aşağıdaki gibi açılacaktır.Dakika verisi girmek istediğiniz konunun karşısındaki dakika boşluğunu tıklayarak klavyenizden dakika verinizi yazabilirsiniz İşleminizi tamamladığınızda "tik" işaretine tıklayarak eğitim alan kişileri seçme adıma geçebilirsiniz.

.

Eğitim Verilen Personelleri Seçme : Konuları kaydettikten sonra ilgili ekranda eğitim alanlar kısmının karşısında yer alan "+" işaretine tıkladığınızda sistemde kayıtlı çalışan listesi açılacaktır. Listeden eğitim verilen kişileri seçerek yine aynı şekilde"tik" işsretine tıklamalısınız.

4.Adım: Tüm alanları doldurduktan sonra artık sağ üst köşede yer alan "tik" işaretine tıklayabilirsiniz. Böylece aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız. 

5.Adım: E-imza ya da mobil imza kullanarak eğitim bildirimi imzalama işlemi için Eğitim Bildirim İmzalama sayfasını ziyaret ediniz.

En son Destek Sorumlusu tarafından 27.6.2019 15:40 tarihinde düzenlendi.