Personel Tanımlama

Personel Çalışan

Kurulum sonrası firma ve işletmelerinizle ilgili düzenlemeleri yaptıktan sonra mevcut personellerinize kullanıcı adı ve şifresi oluşturmanız gerekmektedir. Bu işlem için sırasıyla şu adımlar izlenmelidir:

1.adım : AYARLAR/IBYS Ayarları/IBYS Kullanıcı Düzenle :

Bu adımda aşağıdaki gibi listelenen personellerinizi tanımlama yapmanız gerekmektedir. Tanımlama yapmamanız durumunda personelleriniz programa erişim sağlayamayacaktır.

2.adım : PERSONELLER/Personeller

Tüm personellerinizi tanımladıktan sonra ''Personel'' modülünden Personellerimi tıklayarak her personeliniz için aşağıdaki ekrandan gerekli düzenlemeleri yapıp kaydet butonuna tıkladıktan sonra tekrar ''düzenle'' kısmına dönüş yaparak ''şifre sıfırlama maili'' göndermelisiniz.

3.adım : 

Sıfırlama maili gönderdiğiniz personelleriniz kendilerine gelen mail üzerinden şifrelerini oluşturabilirler. Kullanıcı adı sistem tarafından otomatik düzenlenmektedir. Kişinin isminin ilk üç harfi ,'' ! '' (ünlem) işareti , kişinin TC kimlik numarasının ilk üç rakamı olarak oluşturulmaktadır.

Gerekli işlemleri yaptıysanız eğer artık her personeleriniz kendi kullanıcı adı ve şifresiyle hesaplarına erişim sağlayabilirler.

 

 

En son Destek Sorumlusu tarafından 15.2.2019 17:09 tarihinde düzenlendi.