Uzaktan İmzalama

Uzaktan İmzalama

Uzaktan İmzalama Özelliği:

   Normal şartlarda e-imzanızın kurulu olduğu cihazınızı yanınızda taşımanız gerekirken ve yine işlemlerinizi bu cihaz üzerinden yürütmeniz gerekirken Uzak imza siz değerli kullacılarımızı bilgisayar ve e imza taşıma zorunluluğundan kurtaran bir özelliktir. Şöyle ki e-İmzanız evinizde veya herhangi bir yerde bilgisayara takılı ve çalışır konumda iken , bulunduğunuz herhangi bir lokasyondan telefon , tablet veya bilgisayar aracılığı ile e-Reçetelerinizi ya da eğitim kayıtlarınızı imzalayabilirsiniz.

Uzaktan İmzalama Ayarı Nasıl Yapılır?

Uzak imza ayarlarınızı aşağıdaki adımları takip ederek yapabilirsiniz:

1.Adım: Öncelikle kullanıcı hesabınızda sağ üst köşede bulunan isminizin üzerine tıklamalısınız.

2.Adım: İsminize tıkladığınızda açılan pencerede bilgilerimi güncelle butonuna tıklamalısınız.

3.Adım: Son adımda karşınızdaki ekranın alt kısmında bulunan "Uzak İmzalama" kutucuğunu işaretlemeli ve hemen altındaki alana "e-imza pin kodnuzu" yazmalı ve kaydet demelisiniz. 

Uzak İmza özelliği size ne sağlar;

  •   Bulunduğunuz iş yerinde bir güvenlik duvarı var ise e-imzanız bu işyerinde imzalama yapmayacaktır. İlgili ip adreslerine gerekli izinlerin verilmesi vb. işlemlerle uğraşmak yerine Uzak İmza özelliğini kullanarak e-imzanızı ofisinizde ya da evinizde bırakırsanız bu tür bir problemle uğraşmak zorunda kalmazsanız.
  •   İşyeri bilgisayarından işlem yapmak istediğinizde kompleks virüs programları ile karşılaşabilirsiniz.Yine Uzak İmza özelliği ile işyeri bilgisayarına ihtiyaç duymadan cep telefonunuzdan işlemleri yürütebilirsiniz.

  Uzakta imzalama için dikkat etmeniz gereken tek işlem imzalama modülünüzün sağ alt köşede çalıştığından emin olmalısınız.

En son Destek Sorumlusu- tarafından 11.1.2021 13:15 tarihinde düzenlendi.