e-İmza Modülü Kurulumu

Kurulum

1. Adım:

   Uzaktan imzalama işlemi için öncelikle masaüstündeki imzalama modülünü güncellemeniz gerekmektedir.Güncelleme  için masaüzerindeki ''BİLGİSAYARIM"  ı tıklayıp buradan yerel disk ( C; )  yi açmanız gerekecektir.

2.Adım:

"Yerel Disk ( C;) "yi açtıktan sonra buradan "osgbizleme " klasörünü bulup silmeniz gerekmektedir.

 3.Adım:   

    Silme işemini tamamaladıktan sonra  sitemiz üzerinden indirmeler  kısmından yada buraya tıklayarak. Sisteminize uygun yeni versiyonu indirmeniz gerekmektedir.

4.Adım:

   İndirdiğiniz dosyayı sol att köşede görebilir yada indirilenlerin içinden bulabilirsiniz.Bu dosyaya çift tıklayıp açılmasını beklemeniz gerekecektir.

 

 

5.Adım:

   İndirilen dosyayı tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır.Açılan pencerede '' OSGBizleme.exe'' kısmına çift tıklayarak kurulumu başlatabilirsiniz. Bazı bilgisayarlarda güvenlik duvarı ya da virüs programından kaynaklı olarak durdurulabilirsiniz. Gerekli izinleri vererek bu engeli aşmanız yeterli olacaktır.

6.Adim:

Uygulamayı çalıştırdığımızda aşağıdaki gibi bir uyarı verir ise gösterildiği gibi ek bilgi alanına tıklayarak devam edilmelidir.

 

7.Adim:

Aşağıda gösterilen alana tıklayarak devam edelim.

8.Adım :

Bu adımdan sonra yeni açılan pencerede '' çıkart '' butonunu tıklamanız gerekmektedir.

 

9. Adım:

    '' Çıkart '' butonuna tıkladıktan sonra  artık imzalama modülünün yeni versiyonununu '' versiyon 15 '' olarak masaüstüne kurmuş olacaksınız.

 

10. Adım:

    E-İmzanızın markasına göre sürücülerinizi kurduktan sonra  kartınızı takıp kurmuş olduğunuz imzalama yazılımını çalıştıp imzalama yapabilirsiniz.

Ek Bilgi:

Uygulamayı açtığımızda .NET Framework hatası verirse veya uygulamayı çalıştırmazsa  BURAYA TIKLAYARAK .NET Framework'ün son sürümünü kurup uygulamayı çalıştırabilirsiniz.

En son Destek Sorumlusu- tarafından 4.3.2020 22:54 tarihinde düzenlendi.