Mobil İmza

Mobil İmza

Mobil İmza Modülü

Siz değerli kullanıcılarımızın işlemlerini daha hızlı ve pratik bir şekilde sürdürebilmesi düşüncesiyle hareket edilerek oluşturulmuş olan bir modülümüzdür. E-imza ile işlem yapmanın getirdiği bazı problemleri ( e-imza taşıma, e-imza sürücüsünün mevcut olduğu cihazdan işlem yapma , virüs programı ve güvenlik duvarı engeli vb.) aşabildiğiniz bu özellik sayesinde eğitim bildirimlerinizi mobil imzanızı kullanarak cep telefonunuzdan imzalayabilirsiniz. Bu özellik eğitim bildirimlerinizin kaydı, imzalanması , görüntülenmesi vb. bir çok aşamayı cep telefonunuzdan yürütmenizi sağlar. Mevcut eğitiminizi aşağıdaki aşamaları izleyerek imzalayabilirsiniz;

Aşama 1:

IBYS Eğitim Bildir modülünü kullanarak oluşturmuş olduğunuz eğitim veriniz için kaydet butonuna tıkladığınız zaman karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

Mevcut ekranda bulunan İmzalama Modülünüz Kapalı uyarısını dikkate almayınız. İlgili uyarı e-imza kullanıcılarımızı ilgilendirmektedir. Bu noktada "Mobil İmza" butonuna tıklamalısınız.

Aşama 2:

Mobil İmza butonuna tıkladığınızda aşağıdaki ekran ile karşılaşacaksınız.Bu noktada "Kabul Et" butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Aşama 3:

Aşağıdaki ekranda eğitim verinizin tarih bilgisini göreceksiniz.Bu noktada tekrar kabul et butonunu seçmeniz gerekmektdir

.

Aşama 3:

Son aşamada pin kodunuzu tuşlayarak imzalama işleminizi tamamlayabilirsiniz. Servis durumu "Bakanlığa gönderildi" olarak değiştiğinde "Görüntüle" butonunu seçerek servis durumunu kontrol etmelisiniz.

En son ARZU ÖZMEN tarafından 23.1.2019 17:37 tarihinde düzenlendi.