Mobil İmza

Mobil İmza

Mobil İmza Modülü

Bu Modülden sadece İBYS bildirimleri imzaları kabul edilmektedir.

Siz değerli kullanıcılarımızın işlemlerini daha hızlı ve pratik bir şekilde sürdürebilmesi düşüncesiyle hareket edilerek oluşturulmuş olan bir modülümüzdür. E-imza ile işlem yapmanın getirdiği bazı problemleri ( e-imza taşıma, e-imza sürücüsünün mevcut olduğu cihazdan işlem yapma , virüs programı ve güvenlik duvarı engeli vb.) aşabildiğiniz bu özellik sayesinde eğitim bildirimlerinizi mobil imzanızı kullanarak cep telefonunuzdan imzalayabilirsiniz. Bu özellik eğitim bildirimlerinizin kaydı, imzalanması , görüntülenmesi vb. bir çok aşamayı cep telefonunuzdan yürütmenizi sağlar. Mevcut eğitiminizi aşağıdaki aşamaları izleyerek imzalayabilirsiniz;

Aşama 1:

IBYS Eğitim Bildir modülünü kullanarak oluşturmuş olduğunuz eğitim veriniz için kaydet butonuna tıkladığınız zaman karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

Mevcut ekranda bulunan İmzalama Modülünüz Kapalı uyarısını dikkate almayınız. İlgili uyarı e-imza kullanıcılarımızı ilgilendirmektedir. Bu noktada "Mobil İmza" butonuna tıklamalısınız.

Aşama 2:

Mobil İmza butonuna tıkladığınızda aşağıdaki ekran ile karşılaşacaksınız.Bu noktada "Kabul Et" butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Aşama 3:

Aşağıdaki ekranda eğitim verinizin tarih bilgisini göreceksiniz.Bu noktada tekrar kabul et butonunu seçmeniz gerekmektdir

.

Aşama 3:

Son aşamada pin kodunuzu tuşlayarak imzalama işleminizi tamamlayabilirsiniz. Servis durumu "Bakanlığa gönderildi" olarak değiştiğinde "Görüntüle" butonunu seçerek servis durumunu kontrol etmelisiniz.

En son Destek Sorumlusu- tarafından 24.8.2023 12:46 tarihinde düzenlendi.