Reçete Oluşturma

Mobil uygulama kullanarak reçete oluşturabilmek için aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

1.Adım:İlk olarak reçete yazmak istediğiniz işletmenin menüsüne ulaşmalısınız ve "Çalışan Durum" butonuna tıklamalısınız ya da doğrudan ana sayfada yer alan arama butonuna tıklayarak çalışanın ismini aratmalısınız.

2.Adım: Hangi personel için reçete yazmak istiyor iseniz listeden personeli bulmalı ve "Reçete Yaz" butonuna tıklamalısınız.

3.Adım: Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek ilgili ekranda anlatılanları dikkate alarak tanı ve ilaç seçme işlemi yapmalısınız

.

İlaç Seçme İşlemi: İlaç seçmek için İlaçlar ifadesinin karşısında yer alan"+" işaretine tıklamalısınız.

Açılan ekranda arama çubuğuna ilacın ilk beş hanesini yazmanız gerekiyor. Sonrasında ilgili ilaç için "Ekle" butonuna tıklamalısınız.Açılan ekranda seçmiş olduğunuz ilaç ile ilgili kullanım seçeneklerini doldurmanız gerekmektedir. 

Kullanım Periyod  ayarlama: Günde ifadesinin üzerine tıkladığınızda diğer seçenekler listelenecektir.Eğer ilaç hergün kullanılacak ise "Günde" ifadesi değiştirilmemelidir.

Kullanım doz ayarlama : Kullanım doz 1 ve doz 2 alanlarına tkladığınızda karşınıza yine seçenekler gelecektir. Bu kısımdan seçiminizi yapabilirsiniz.

Kullanım şekli belirleme: Kullanım Şekli alanına tıkladığınızda karşınıza seçenekler listenecektir , seçmiş olduğunuz ilaç özelliğine göre kullanım şeklini seçebilirsiniz,

4.Adım: Tüm alanları doldurduktan sonra artık ekranın sağ üst kısmında yer alan "tik" işaretine tıklamalısınız.Böylece ekrana "Reçete Yazıldı." uyarısı yansıyacaktır

.

Bundan sonraki adımda reçete imzalama işlemi için Reçete İmzalama sayfasına göz atınız.

En son Destek Sorumlusu tarafından 27.6.2019 14:48 tarihinde düzenlendi.