Entegratör Onaylama

İBYS bildirimleri hakkında!

Hata Kodu: 300

Eğer bu hatayı alıyorsanız ilgili firma başka bir entegratör(yazılım firması) tarafından İBYS sistemine bildirilmiştir. İlgili firma

yetkilisi;

Firma ismimiz 

MUĞLA OTOMOTİV TURİZM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Daha önce de duyurulduğu üzere her işyerinde (SGK Sicil No bazında) İSG profesyonellerinin (İGU ve İH, hizmetler farklı yerlerden temin ediliyor olsa dahi) ortak olarak tek bir Entegratör Firma yazılımı kullanması gerekmektedir.

 

Hangi yazılımın kullanılacağı işyerinin tercihine bırakılmıştır. Hizmet bildirimi ile ilgili yönetim tamamen verisi gönderilen işyeri kontrolündedir.

İBYS 2.0 Web servislerinde yapılan yeni güncelleme ile bir işyeri ile ilgili Hizmet Bildirimleri yapıldığında ilgili işyerinin yetkilisi tarafından İSG-KATİP Sisteminde bu bildirimi Onaylaması gerekmektedir.

Süreç adımları şu şekildedir;

  1. Entegratör Firma yazılımı üzerinden ilgili işyeri için Hizmet Bildirimi yapılır.
  2. İşyeri yetkilisi (E-bildirge kullanıcısı, İşveren, İşveren Vekili vs.) İSG-Katip Sistemine giriş yaparak İşyeri Kartı Bilgilerim ekranında İBYS Hizmet Alma Bilgileri bölümünden yapılan Entegratör Firma Hizmet Bildirimlerini listeler.
  3. Onay Bekliyor durumunda olan Bildirimler en üst sırada görünmektedir, yetkili kişi kullanmak istediği Entegratör Firma yazılımına ait Bildirimi seçerek "Onayla" butonuna basar. 
  4. Her işyerinin sadece 1 entegratör firma ile aktif hizmet alma bildirimi bulunabilir. Herhangi bir hizmet bildirimini onayladığınız zaman "onaylanmış/onay bekleyen" diğer bildirimler otomatik olarak iptal edilecektir.
  5. Onaylama işlemi sonrası ilgili Entegratör Firma Yazılımı aracılığı ile verilerin gönderimine başlanabilir.

Mevcut durumda Hizmet bildirimi yapılmış işyerleri veri gönderimlerine devam edebilecektir. İşyerleri İSGKatip üzerinden belirtilen ekranda mevcut bildirimi yapılmış Entegratör Firmaları görerek bilgileri dışında yapılmış bildirimleri İptal edebilirler.

 

“İlgili işyerinin farklı bir entegratör firma ile devam eden bir sözleşme kaydı bulunmaktadır” hatası alan işyerleri; yukarıda belirtildiği üzere İSGKATİP sisteminde, bilgisi dışında bulunan hizmet bildirimlerini iptal edebilir, onay bekleyen bildirimleri de onaylayabilir.

 

Hizmet Alma Bildirimlerinin tamamlanması için gerekli çalışmaların 24.02.2023 tarihine kadar ilgili taraflar tarafından tamamlanması ve belirtilen tarihte kesintisiz olarak veri gönderimine devam edilmesi hususu rica olunur.

İşyeri bilgisi dışında hizmet bildirimi yapılmaması hususunda tüm tarafların azami özeni göstermesi rica olunur.

Süreç ile ilgili ekran görüntüleri:

 

 

En son Destek Sorumlusu- tarafından 24.8.2023 12:45 tarihinde düzenlendi.