Tehlike Kaynak Bildirimleri

Tehlike Kaynak Bildirimleri

1.Adim:

Tehlike kaynak bildirimi yapmak için öncelikle işletmelerim sayfasına gitmelisiniz. İşletmelerim sayfasından bildirim yapmak istediğiniz işletmeyi bulunz ve üzerine tıklayınız.

 

2.Adim: 

İşletmeyi seçtikten sonra açılan pencereden Risk Değerlendirmeleri yazan yere tıklamanız gerekmektedir.

 

3.Adim: 

Karşınıza çıkan ekranda İBYS Tehlike Kaynak Bildirim yazan yere tıklayınız.

4.Adim: 

Karşınıza çıkan ekranda bu işletme için daha önce sizin eklediğiniz ve diğer hekim ve uzmanların eklemiş oldukları tehlike kaynakları listelenir. Bu listede tehklike kaynaklarının imza durumları ve servise gönderim durumlarıda görüntülenir. Tehlike kaynaklarını satır satır eklemeniz gerekmektedir. Aşağıdaki görselde belirtilen Yeni Teklike Tanımla yazan alana tıklayarak sistemde kullanmak üzere yeni tehlike kaynakları tanımlayabilirsiniz. Tehlike Kaynağı Ekle yazan alana tıkladığımızda ise bu işletme için yeni tehlike kaynağı ekleme ekranına ulaşırız.

5.Adim: 

İşletmeye tehkile kaynağı eklemek için gerekli alana tıkladıktan sonra bizi aşağıdaki gibi bir ekran karşılamaktadır. Bu ekranda kategori ve tipine göre tehlike kaynağını seçiyoruz. Ardından olasılık şiddet ve frekans parametrelerini seçtikten sonra puan otomatik olarak hesaplanır ve diğer bilgileri girmeniz gerekir. Gerekli bilgileri doldurduktan sonra tehlike taknağını ekleyebilirsiniz. Tehlike kaynağı eklendikten sonra imzalama işlemi yapılmadan bakanlığa bildirimi yapılmaz. Evrak imzalamak ve bildirimi yapmak için  e-İmza Modülü Evrak İmzalama sayfasındaki yönergeleri izleyebilirsiniz.

 

 

 

Yeni Tehlike Kaynağı Tanımlama:

Yeni tehlike kaynağı tanımlamak için Tehlike Kaynağı Tanımla yazanalana tıkladıktan sonra tehlikenin kategorisini ve tipini seçmeniz istenmektedir. Ardından tehlikenin kaynağını ve adını girdikten sonra bir açıklama yazarak tehlike taknağını tanımlayabilirsiniz. Tanımladığınız tehlike kaynağı sistem havuzuna kaydedilir ve işletmelere tehlike kaynağı bildirmek için kullanabilirsiniz.